Odwierty pod Pompy Ciepła

Odwierty pod Pompy Ciepła

Podejmując decyzję o wykonaniu odwiertu pod pompy ciepła warto przeanalizować poniższe punkty, które pomogą w rozpatrzeniu wszystkich „za i przeciw”:
•    Zlecenie badań geologicznych. Powinniśmy upewnić się, jak głęboko znajdują się wody gruntowe, jeśli okaże się, że zalega ona zbyt głęboko, odwierty będą kosztowne i będziemy musieli przeznaczyć więcej środków na droższe urządzenia, które służą do pobierania wody z takich głębokości.
•    Kolejnym krokiem, który powinniśmy wykonać to przebadanie wody pod względem jej składu chemicznego, ponieważ może okazać się, że zbyt duże zanieczyszczenia spowodują poważne awarie i uszkodzenia pompy ciepła.
•    Sprawdzenie, jaki będzie średni pobór wody na dobę. Po wykorzystaniu 15 metrów sześciennych musimy posiadać stosowne pozwolenie.
Gruntowe pompy ciepła pobierają energię ze źródeł o dużo niższej temperaturze niż ta, którą chcemy otrzymać w domu. Dzięki odwiertom pod pompy ciepła, uzyskujemy możliwość wykorzystania pomp do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak również do chłodzenia pomieszczeń, a zastosowanie systemów niskotemperaturowych pozwala na otrzymanie optymalnych efektów, do których należą takie rozwiązania jak ogrzewanie ścienne i podłogowe. Pamiętajmy, że każde rozwiązania, na które się zdecydujemy dzięki wykorzystaniu metody odwiertów pod pompy ciepła muszą być uwzględnione przy wykonywaniu projektu, co umożliwi stworzenie spójnej instalacji o niskich kosztach eksploatacji i łatwej obsłudze. Pamiętajmy, że wody gruntowe są doskonałym oraz wydajnym źródłem ciepła, z którego możemy korzystać dowolnie dzięki odwiertom pod pompy ciepła. Głębokość 6 m pozwala na utrzymanie się stałej temperatury około 10 stopni, dzięki czemu przez cały rok mamy stabilny dopływ energii.
Nasza firma oferuje wykonanie odwiertów pod pompy ciepła wraz z doradztwem i wyceną. Zajmujemy się również doborem i sprzedażą odpowiednich pomp głębinowych. Załatwimy komplet pozwoleń hydro-geologicznych do podłączenia pomp ciepła.